8403-2024 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Samordnad upphandling av läkemedel med substansen ekulizumab för Sveriges regioner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSamordnad upphandling av läkemedel med substansen ekulizumab för Sveriges regioner
Beskrivningläkemedel med substansen ekulizumab för Sveriges regioner
Föregående meddelande010576-2023
Intern identifierareRS 2023-03551
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000