84031-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Värnamo: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVB Vuxna
Referensnummer: UHN.2018.181
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende HVB hem för Vuxna för Jönköpings läns 13 kommuner.
Avtalsstart 1 jan 2020
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen