See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ortopediska skor
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av Ortopediska skor inom produktområden/delar nedan: Ortopedisk behandlingssko Ortopedisk handgjord sko Ortopedisk anpassad sko för vuxna Ortopedisk anpassad sko för barn Ortopedisk individuellt anpassad sko Fotortos/fotbäddar Enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget. Närmare beskrivning av efterfrågade produkter återfinns i Generella krav samt aktuella produktområden/delar och särskilda kontraktsvillkor i Mall ramavtal ortopediska skor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18800000 Skodon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ortopedisk behandlingsko
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18832000 Specialskor, 33141700 Ortopediska artiklar, 33141740 Ortopediska skodon
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ortopedisk handgjord sko
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ortopedisk anpassad sko för vuxna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ortopedisk anpassad sko för barn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ortopedisk individuellt anpassad sko
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Fotortos/fotbäddar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:6