Officiellt namn: Ånge kommun Postadress: Torgtatan 10 Ort: Ånge Postnummer: SE-841 81 Land: Sverige Att: Tomas Westin E-post:tomas.westin@ange.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kemtekniska produkter, papper och plast
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ånge.
Nuts-kodSE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ånge kommun upphandlar kemtekniska produkter. Upphandlingen omfattar tvätt-, disk- och rengöringsmedel, hygienartiklar, samt städutrustning/redskap plast och papper.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))