84050-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Säkerhetsbarriärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS V-309 Tungavstängning
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm
Nuts-kod SE11 Stockholm
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tillfällig avstängning inne på arbetsplatsområde med låga hastigheter. Försvåring av inträngning från obehöriga på arbetsområde. Skydd av öppna schakter o.d. Separation av trafik och 3:e man på låg-hastighetsväg. Användningsområdet medför många flyttar, och till tidvis kort uppställningstid. Produkten måste tåla flytt och ojämnt underlag under kortare period.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34928300 Säkerhetsbarriärer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.