2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar
Beskrivning: Bodens kommun inbjuder Er härmed att lämna anbud på skåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) olika anbudsområden och anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett (1) eller alla anbudsområden. Anbudsområde 1 - Biogas kombibilar Anbud ska lämnas på tre (3) st biogas kombibilar i enlighet med de krav som ställs i detta förfrågningsunderlag inklusive tillhörande bilagor. Anbudsområde 2 - Skåpbilar med påbyggt skåp Anbud ska lämnas på två (2) skåpbilar med påbyggt skåp i enlighet med de krav som ställs i detta förfrågningsunderlag inklusive tillhörande bilagor. Det specifika användningsområdet är för att transportera mat. Bodens kommun avser att teckna kontrakt med en (1) leverantör per anbudsområde.
Intern identifierare: SBN 2024-858
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar