2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsväxter, krukor, service och skötsel
Beskrivning: Avtal för tio leveransområden som omfattar hyra av växter, service/skötsel samt ett avtal för köp av konstväxter till myndighetens samtliga kontor.
Intern identifierare: 2024-00202-2.3.2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03451000 Växter
Ytterligare klassificering (cpv): 03451000 Växter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Levande växter
Beskrivning: Levande kontorsväxter i publika miljöer
Intern identifierare: Levande växter
Huvudklassificering (cpv): 03117000 Växter för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konstväxter
Beskrivning: Konstväxter till kontor där inte leveande växter är möjliga
Intern identifierare: Konstväxter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2 år