841055-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Webbar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelWebbar
BeskrivningUpphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose ESEMs behov av fyra nya webbplatser, både införandeprojekt samt förvaltning och utveckling av dessa.
Intern identifierareUH 25-23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72222300 IT-tjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72514100 Förvaltning av anläggning och datordrift
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000