Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokumentundersökningsmaskin
Referensnummer: A474.344/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en dokumentundersökningsmaskin som undersöker pass och andra ID-handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 456 476,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av dokumentundersökningsmaskin som undersöker pass och andra ID-handlingar.