841368-2025 - Resultat
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för kartor – Kart och fastighetsdata
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKart och fastighetsdata
BeskrivningJönköping Energi Nät AB planerar en upphandling av geodata baserade på Lantmäteriets geodata. Upphandlingen inkluderar filbaserade leveranser av geodata, inklusive sådana som är eller blir licensfria under avtalsperioden: Fastighetsinformation från fastighetsregistret för nedladdningKartor och bilder för nedladdning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119428:Lot:1