Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende styr- och övervakningsarbeten
Referensnummer: 2021-0050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser ramavtal avseende styr- och övervakningsarbeten för underhålls- och ombyggnadsarbeten inom SISAB:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 52 000 000,00 DKK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen