2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av hjälpmedel till 4 kommuner
Beskrivning: Denna upphandling omfattar transporter av gods, framförallt hjälpmedel mellan hjälpmedelscentralen och vårdcentraler samt privata adresser enligt beskrivningar, förutsättningar och krav i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111770:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter