2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lätt Lastbil Chassi
Beskrivning: Med benämningen Lätt Lastbil Chassi i denna upphandling, menas ett fordon i grundutförande med dubbelhytt, flak, fyrhjulsdrift, totalhöjd på max 2,0m och som får framföras på allmän väg med körkortsbehörighet ”B” (Personbil klass I) upp till normalt 3,5 tons totalvikt. Fordon ska finnas i utförande med följande drivmedel: • 100% el • HVO100
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34139000 Chassier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125448:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport