843-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Svedala: Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för barn och unga 16-20 år.
Referensnummer: UH-2016-333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Svedalas kommun inbjuder er härmed att lämna anbud på ”Stödboende för barn och unga 16-20 år”, i Svedalas kommun. Detta boende är avsett till ungdomar som inte har behov av ett boende med HBV-liknande status.
Svedalas kommun, nedan benämnt beställare, kommer löpande vid behov, under avtalstiden att avropa från ramavtalet. Anbudsgivaren, nedan benämnt leverantören, ska enligt krav ställda i detta förfrågningsunderlag kunna tillgodose enligt köparens behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen