2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tankstationer med HVO100
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal för fem (5) st tankstationer á 9 till 10 m3 inklusive leverans av HVO100. Upphandlingen omfattar även leverans av AD Blue till Räddningstjänsten Östra Götalands befintliga IBCer. Avtalet innehåller optioner på ytterligare en (1) st 9 till 10 m3 och upp till fyra (4) st 4 till 7 m3 tankstationer inklusive leverans av HVO100.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44611000 Tankar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118934:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09100000 Bränslen, 09111300 Fossila bränslen
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet innehåller optioner på ytterligare en (1) st 9 till 10 m3 och upp till fyra (4) st 4 till 7 m3 tankstationer inklusive leverans av HVO100.