2. Förfarande
Förfarande
Titel: NPF-utredning
Beskrivning: Denna upphandling avser utredning av neuropsykiatrisk funktionsnedsättning av barn, ungdomar och vuxna på plats i Västerbotten och omfattar: • Anamnes • Medicinsk utredning • Psykologisk utredning • Bedömning och återgivning Avser barn och ungdomar med huvudfrågeställning autismspektrumtillstånd eller ADHD eller en kombination av dessa. Avser vuxna med huvudfrågeställning autismspektrumtillstånd, personlighetsstörning eller dessa i samsjuklighet med ADHD.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se administrativa föreskrifter
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98890:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster