84316-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer – Viltolycksremsa
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelViltolycksremsa
BeskrivningViltolycksremsor används till att markera ut olycksplatsen vid viltolyckor där bilföraren är skyldig att underrätta polisen via 112. Viltolycksremsan underlättar för eftersöksjägaren att hitta det skadade viltet.
Intern identifierareA553.400/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
Ytterligare klassificering (cpv): 22462000 Reklammaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Beskrivning-
Intern identifierareViltolycksremsa