843176-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för upphandling – Upphandlingskonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingskonsulter
BeskrivningDenna upphandling omfattar upphandlingskonsulter som självständigt ska genomföra upphandlingar, direktupphandlingar, och förnyade konkurrensutsättningar inom områdena entreprenad, IT samt varor och tjänster till Vafabmiljö.
Intern identifierare2025/774-VMKF
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
Ytterligare klassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
Intern identifierare1051027-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEgenförsäkran
Intern identifierare1051029-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare1051028-2
Ytterligare klassificering (cpv): 79419000 Utvärderingskonsulttjänster