2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsmaskiner till utbildning
Beskrivning: Hyra av skördare och skotare till skogsbruksutbildning på Älvdalens Utbildningscentrum. 1 st skördare 1 st skotare Hyra 10 månader per läsår 1/8 - 31/5 Avtal för läsår 2027/2028 och 2028/2029 med möjlighet till förlängning läsåren 2029/2030 respektive 2030/2031
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Skördare till utbildning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123161:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Skotare till utbildning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123161:Lot:2