84338-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse transportutrustning och reservdelar – Fastighetsnära varor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsnära varor
BeskrivningUpphandling av fastighetsnära varor, som används i anslutning till byggnader, anläggningar, boenden och verksamhetsytor inom Försvarsmakten. Upphandlingen avser främsta hyra, men även köp kan förekomma.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121235:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928200 Stängsel, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning