843454-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av helikoptrar med besättning – Helikoptertjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHelikoptertjänster
BeskrivningUpphandlingen syftar till att handla upp leverantör för ledningsinspektion med helikopter.
Intern identifierare25/17
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetBefintligt avtal löper ut.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000