84375-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Databassystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisk och finansiell data.
Referensnummer: 2017/0237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48610000 Databassystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska leverera en tjänst i form en applikation som tillgängliggör ekonomisk och finansiell data ur en databas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48463000 Programvara för statistik, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen