See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Mark och anläggning- projektledning, byggledning, besiktning
Beskrivning: Varbergs kommun upphandlar Tekniska konsulter inom mark och anläggning. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delar där anbudsgivaren väljer vilken eller vilka delar man vill lämna anbud på. Delar: 1. Projektledning 2. Byggledning 3. Besiktning Utvärdering och avtalstecknande görs inom respektive del var för sig och sker oberoende av varandra. Tre (3) leverantörer inom varje del kommer att antas. I kommande avtal ingår rangordning enligt nedan.
Intern identifierare: KS 25/71
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Tekniska konsulter inom mark och anläggning. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delar där anbudsgivaren väljer vilken eller vilka delar man vill lämna anbud på. Delar: 1. Projektledning 2. Byggledning 3. Besiktning
Intern identifierare: 1740174-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Intern identifierare: 1740179-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 1: Projektledning
Intern identifierare: 1740176-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 2: Byggledning
Beskrivning: Tekniska konsulter inom mark och anläggning. Delar: 1. Projektledning 2. Byggledning 3. Besiktning
Intern identifierare: 1740177-3
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Del 3: Besiktning
Intern identifierare: 1740178-4