2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nivåmätare
Beskrivning: Ramavtalet avser inköp av nivåmätare. Nivåmätare kommer att placeras icke trycksatta delar av VA-systemen så som bland annat men inte uteslutande i avloppsbrunnar, pumpstationer, spillvattenmagasin, dagvattendammar och vattendrag. Primärt kommunikationssätt för datatransmission som ska användas är NB-IoT.
Intern identifierare: NSVA 25/00169
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38421100 Vattenmätare
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nivåmätare