See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Undersökningshandskar 2023 SLL761, tilläggsupphandling
Beskrivning: Upphandling avseende undersökningshandskar och laboratoriehandskar 400 mm långa. Frågor kommer besvaras något senare pga. röda dagar och eventuella klämdagar, se nedan. Frågor som inkommer under vecka 18 kommer börja besvaras under vecka 19. Halvdagar, Röda dagar och klämdagar: 30 april (halvdag före 1 maj) 1 maj (helgdag) 28 maj (halvdag före Kristi himmelsfärd) Kristi himmelsfärd 29 maj (helgdag) 30 maj (klämdag)
Intern identifierare: FSN 2025-0119
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18424000 Handskar, 18424300 Engångshandskar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000