See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färska grönsaker, frukt, potatis och rotfrukter
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud på upphandling som avser leverans av färska frukter och grönsaker till fyra dalakommuners verksamheter, såsom skolor, förskolor, äldreboenden och andra enheter. Upphandlingen omfattar ett brett sortiment av frukter och grönsaker, både ekologiska och konventionellt odlade. Detta Avtal reglerar inköp av produkter till samhällsviktig verksamhet. Tillgången till produkterna måste säkerställas, Det är därför av yttersta vikt att Leverantören kan leverera produkter i alla samhällslägen, och även under sådana omständigheter som typiskt sett är att anse som force majeure. Välkomna med ert anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1 - Färsk frukt och grönsaker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107945:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15310000 Potatis och potatisprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 2 - potatis och rotfrukter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107945:Lot:2