84457-2021 - ResultatSverige-Svedala: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NFU Om- och tillbyggnad av skollokaler i Svedala
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Om och tillbyggnad av gymnasieskola i Svedala
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45210000 Byggnadsanläggning, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45261410 Takisoleringsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45320000 Isoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45421132 Montering av fönster, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen