Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänstbussar
Referensnummer: ViSAB 2021-00017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färdtjänstbussar i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen