Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialprodukter bageri
Referensnummer: KS 2020/182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser specialprodukter för bageri till gymnasieskolor och YH utbildningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15610000 Sädesprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen