2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamhämtning inom Östhammars kommun
Beskrivning: Uppdraget innebär att inom Östhammars kommun utföra extern slamtömning (trekammarbrunnar, slutna tankar, minireningsverk, BDT brunnar och fettavskiljare) samt transport, vägning och avlämning slam vid Väddika avfallsanläggning och- eller annan anvisad plats av kommunen.
Intern identifierare: KS-2025-91
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000