84539-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Integrationstjänst
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIntegrationstjänst
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av Tjänsteområde Integrationer. I Tjänsteområdet ingår drift, support och konsulttjänster för att utveckla och förvalta integrationer för kommunens verksamheter.
Intern identifierareKS-2024/00969
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72120000 Rådgivning för driftsstörning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIntegrationstjänst