2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1139 Personlig assistans på entreprenad
Beskrivning: Salems kommun bedriver idag personlig assistans i egen regi och vill härmed upphandla en leverantör som ska utföra den personliga assistansen på entreprenad genom en verksamhetsövergång.
Intern identifierare: 23/117
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling sker genom enstegsförfarande som avser ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del