845576-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskindiskmedel – Maskindiskmedel, rengöringsmedel för storköksutrustning samt service av doseringsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskindiskmedel, rengöringsmedel för storköksutrustning samt service av doseringsutrustning
BeskrivningHuddinge kommun avser upphandla Ramavtal för storkökskemikalier såsom maskindiskmedel, torkmedel, blötläggningsmedel, medel för rengöring av varmluftsugnar, doseringsutrustning för maskindiskmedel, golv och övriga storköksområden. Ramavtalet ska också innefatta tillhandahållande av installation, servicekontroller, utbildning och akutservice av tillhörande doseringsutrustning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39831210 Maskindiskmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118901:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39832000 Diskmedel, 39832100 Pulverdiskmedel