84575-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling ledningsstöd för avdelningen tjänsteplanering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling ledningsstöd för avdelningen tjänsteplanering
BeskrivningVi söker en mycket erfaren och driven konsult med god förståelse för att leda förstudier inom it-området för att stödja avdelningens ledning för att säkerställa it-organisationens anpassning till de ramverk och modeller som serviceförvaltning nyttjar. I rollen kommer du bistå avdelningschefen med arbetet att t ex identifiera förstudier eller uppdrag, driva förstudier, ta fram beslutsunderlag för grund för fortsatt arbete.
Intern identifierareFSN 2025-0549
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000