846023-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder för nukleärt och radiologiskt skydd – Personburen Strålskydd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonburen Strålskydd
BeskrivningStrålskyddskläder till röntgenverksamheterna, operation, intervention, nuklearmedicin mm.
Intern identifierareRS 2025-00588
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35113420 Kläder för nukleärt och radiologiskt skydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000