2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal ballastsugning 2027
Beskrivning: Ballastsugning järnväg, alla förekommande arbeten som kan utföras med högkapacitets-ballastsugare. Exempel Kabelidentiering och sänkning. Exempelvis ballastbyte i spårväxlar.
Intern identifierare: KOM-418694
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234130 Anläggningsarbeten avseende ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ballastsugning järnväg, alla förekommande arbeten som kan utföras med högkapacitets-ballastsugare. Exempel Kabelidentiering och sänkning. Exempelvis ballastbyte i spårväxlar. Namn ändrat till "Ramavtal ballastsugning 2027". Tidigare namn på upphandling "Ramavtal ballastsugning 2025".
Intern identifierare: Ramavtal ballastsugning 2027