2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad i samverkan - Ombyggnation Engelska Parken Hus 4
Beskrivning: Byggnaden är beläget inom Campus Engelska Parken, Thunbergsvägen 3 i Uppsala och har tidigare inrymt utbildning och forskning inom Uppsala universitet. Byggnaden stod färdig 1954. Lokalerna ska nu iordningställas och byggas om för ny verksamhet inom Uppsala Universitet som innefattar kontor och utbildning med delvis förhöjd säkerhetsnivå.
Intern identifierare: 26/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ombyggnation - Totalentreprenad i Samverkan
Intern identifierare: 1849923-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Ombyggnation, Totalentreprenad i Samverkan
Intern identifierare: 1858891-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Ombyggnation
Intern identifierare: 1858895-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsformulär entreprenad
Beskrivning: ombyggnation
Intern identifierare: 1849924-3
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete