846548-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Uppdrag - Bussdepå Järved
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUppdrag - Bussdepå Järved
BeskrivningEntreprenaden omfattar detaljprojektering och uppförande av Bussdepå enligt förfrågningsunderlag. Förfrågningsunderlaget är i vissa delar endast översiktligt utrett. Det åligger entreprenören att utföra detaljprojektering i sådan omfattning så att entreprenaden kan utföras. Omfattningen i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.32.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114152:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45213352 Byggnation av servicedepå