2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad Kv Ratten 4 ombyggnation
Beskrivning: Projektet omfattar ombyggnation av kv. Ratten 4 i Gröndal. Projektet omfattar i huvudsak stambyte, nya kök, nya badrum, ytskiktsrenovering i samtliga lägenheter och allmänna utrymmen
Intern identifierare: FB 2024/787
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45454000 Ombyggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Totalentreprenad Kv Ratten 4 ombyggnation