84663-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Rengöringsmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel för doseringsutrustning, Ks 143/2018
Referensnummer: Ks 143/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskindiskmedel, torkmedel, installation av doseringsutrustning, lån av doseringsutrustning.
Inbjudan till anbudsgivning på maskindiskmedel med doseringsutrustning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på maskindiskmedel för doseringsutrustning för leverans till de upphandlande myndigheterna.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndigheter.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnummer.
Volym.
212000-1934
Degerfors kommun.
Ingår i Karlskoga kommuns.
212000-1991
Karlskoga kommun.
285 000 kronor
212000-1967
Örebro kommun.
865 000 kronor
Total volym för 2016 är 1 150 000 kronor.
Angiven volym är ungefärlig och ska inte betraktas som bindande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen