2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fakturahanteringssystem och inköpssystem
Beskrivning: Partillebo AB inbjuder härmed intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud på rubricerad upphandling. Upphandlingen avser ett nytt fakturahanteringssystem vilket i huvudsak innebär hantering av inkommande fakturor efter beställningar. Systemet skall även innefatta ett inköpssystem för hantering av strukturerad inköpshantering som inkluderar avtal, beställning och leverans.
Intern identifierare: 25/17
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000