84667-2021 - ÄndringSverige-Pajala: Byggnation av avloppsreningsverk
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt avloppsreningsverk Pajala
Referensnummer: 20/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Pajala kommun bygger på totalentreprenad nytt avloppsreningsverk i anslutning till det befintliga reningsverket.
Entreprenaden omfattar Mark-, bygg, och installationsarbeten för ett nytt
Avloppsreningsverk.