2. Förfarande
Förfarande
Titel: Åstorp-Helsingborg C spår/växelbyte inkl. bullerskyddsåtgärder och förberedande arbete Opto 2.0, entreprenad UE
Beskrivning: Byte av spår och spårväxel på bdl 933, bulleråtgärder och förberedande arbete Opto 2.0
Intern identifierare: KOM-417607
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234116 Spåranläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 34928230 Bullerplank
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Åstorp-Helsingborg C spår/växelbyte inkl. bullerskyddsåtgärder och förberedande arbete Opto 2.0, entreprenad UE