846752-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägarbeten – Bärighetsåtgärder på väg 726 S.Stortjärn-Bygdsiljum och väg 791 Finnfors-Bastuträsk inom AC-län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärighetsåtgärder på väg 726 S.Stortjärn-Bygdsiljum och väg 791 Finnfors-Bastuträsk inom AC-län
Beskrivning: Bärighetsåtgärder på väg 726 S.Stortjärn-Bygdsiljum och väg 791 Finnfors-Bastuträsk inom AC-län
Intern identifierare: KOM-419437
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huvuddel 1
Beskrivning: Beläggningsgrupp AC1
Intern identifierare: Huvuddel 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Huvuddel 2
Beskrivning: Beläggningsgrupp AC2
Intern identifierare: Huvuddel 2