846850-2025 - Resultat
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning – Navigationssystem till isbrytaren Idun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Navigationssystem till isbrytaren Idun
Beskrivning: Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående leverans och installation av Navigationssystem på Isbrytaren Idun. Se bifogad teknisk specifikation bilaga 2 samt övriga bifogade dokument.
Intern identifierare: 25-04718
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32352000 Antenner och reflektorer, 32352200 Reservdelar och tillbehör till radar, 34932000 Radaranläggningar, 38100000 Navigationsinstrument och meteorologiska instrument, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 51200000 Installation av mät-, kontroll-, test- och navigeringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000