846863-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Upphandling skärmtak och uppställningsplatser, Kungsängen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling skärmtak och uppställningsplatser, Kungsängen
BeskrivningFortifikationsverket avser upphandla en totalentreprenör för uppförande av skärmtak och uppställningsplatser på Kungsängens garnison.
Intern identifierare6239/2025
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45213260 Byggnation av förråd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000