See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult område 6, Planarbete, gestaltning, Arboga, Kungsör, Surahammar
Beskrivning: Beställarna avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal med 3-6 stycken konsulter för senare avrop av tekniska konsulttjänster inom planarbete och gestaltning samt planteknisk och planjuridisk rådgivning.
Intern identifierare: VMKF-U 2025.92
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000