84726-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gaturenhållning – Spolbilstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpolbilstjänster
BeskrivningUppdraget avser schemalagda spolbilstjänster för underhåll av dagvattenbrunnar och linjeavvattning i Malmö stad som beställaren ansvarar för. I uppdraget kan även tjänsterna rotskärning och filmning förekomma och avropas efter behov. Upphandlingen omfattar endast schemalagda spolbilstjänster.
Intern identifierareSN-2024-1955
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90611000 Gaturenhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSpolbilstjänster