Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kaffe- och matbröd 2020
Referensnummer: GNU 2019/139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15610000 Sädesprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva avrop av färskt kaffe- och matbröd till kommunerna: Avesta, Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Västerbergslagens utbildningscentrum; VBU.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1. Färskt kaffe - och matbröd till kommunerna Borlänge, Falun, Gagnef, Ludvika och VBU.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15610000 Sädesprodukter, 15612000 Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter, 15613000 Sädeskornsprodukter, 15620000 Stärkelse och stärkelseprodukter; socker och sockerprodukter, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2. Färskt kaffe- och matbröd till kommunerna Avesta och Hedemora.
Del nr: 2