847731-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Senior Projektingenjör till järnvägsprojekt i Region Sydöst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSenior Projektingenjör till järnvägsprojekt i Region Sydöst
BeskrivningInom järnvägsenheten i region Sydöst förstärker vi nu projektorganisationen i ett antal utpekade och prioriterade projekt. Enheten söker därför en senior projektingenjör som kan arbeta nära en erfaren projektledare och ta ett större eget ansvar i projektens genomförande. Uppdraget kräver bred erfarenhet av investeringsprojekt inom järnväg, god samarbetsförmåga samt vana att arbeta strukturerat enligt Trafikverkets arbetssätt.
Intern identifierareKOM-419680
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSenior Projektingenjör till järnvägsprojekt i Region Sydöst